Bratislava dec2015 14Na mednarodnem mitingu mladinci postavili nov državni rekord v štafeti.  Mladi slovenjegraški atleti zmagali kar v štirih disciplinah!

Atleti so se iz stadionov preselili v atletske dvorane, kjer so že začeli s tekmovalnim delom zimske sezone. V soboto, 12.12.2015, se je 10 slovenjgraških in 5 atletov Koroškega atletskega kluba uspešno udeležilo mednarodnega mitinga v Bratislavi, kjer so tekmovali v konkurenci z atleti iz Slovenije, Madžarske, Hrvaške, Češke, Slovaške, Avstrije in Romunije.

Izjemen rezultat je uspel četverici v štafeti 4x200m. Žiga Pečnik, Žiga Andrejc, Jaka Pogorevc in Mitja Kordež so s časom 1.37,74s zmagali in za več kot sekundo izboljšali državni dvoranski rekord v kategoriji mladincev, ki je bil do tedaj v lasti  AD Štajerska. V štafeti  4x200m so nastopila tudi dekleta, in s klubskim rekordom, v postavi Tjaša Lepej, Tjaša Fijavž, Veronika Pisnik in Zala Hovnik, osvojile tretje mesto.

Tjaša Lepej (8.06s), Tjaša Fijavž (8,44s), Zala Hovnik (8.32s) in Lana Verhovnik (8.80s)so bile štiri izmed sto atletinj, ki so štartale v teku na 60m.  Obe Tjaši in Zala so se uvrstile v finalna tekmovanja, Tjaša Lepej je bila absolutno peta. Vse so tudi izboljšale svoje osebne rekorde. Lana Verhovnik celo dvakrat, v teku na 60m  in suvanju 3kg krogle, kjer je z metom 11,61m zmagala v konkurenci pionirk. Kot zmagovalca v svoji starostni kategoriji sta iz Bratislave odšla tudi Jaka Pogorevc (1000m; 2:39,28) in Mitja Kordež (600m; 1:28,85). Tine Glavič je v teku na 1000m osvojil tretje mesto, Žiga Andrejc šesto v teku na 600m, na enaki razdalji je bila Veronika Pisnik sedma. Žiga Pečnik je bil v teku na 500m deveti.