420073351 773365621499745 8392930369831892555 nKar štiri medalje so osvojili naši mlajši člani in članice drugi dan državnega prvenstva v v atletski dvorani v Češči vasi v Novem mestu, 21.1.2024.

V močni konkurenci najboljših slovenski sprinterjev, je izjemno nastopil Anže Verbovšek, ki je v teku na 200m z novim dvoranski osebnim rekordom (21.93) presenetljivo osvojil srebrno medaljo. V veliki borbi je le za desetinko zaostal za zmagovalcem. Ob prehodu skozi ciljno črto je nesrečno padel in si žal poškodoval ramo.

Iza Navodnik je tudi tokrat izboljšala osebni rekord. V finalnem teku je z rezultatom 8.56, za 6 stotink izboljšala prejšnjo najboljšo znamko in zasluženo osvojila bronasto medaljo. Enako medaljo sta v troskoku in teku na 3000m prejela še Aljaž Prednik in Manca Pavlič.
V teku na 800m je le mesto za zmagovalnim odrom zaostal Aleksej Klemenčič, ki se z dvodnevnega tekmovanja vrača z bronasto medaljo, ki jo je osvojil prvi dan tekmovanja v teku na 1500m.
Dobro so nastopili še Urban Prošt, Nik Uranc, Gaja Korošec, Tjaša Mori in Tjaša Samec.