69734889 2454762734561225 1544893809316331520 nOdlični nastopi naših mladink in odlično izpeljano tekmovanje v organizaciji AKSG.

Sobota in nedelja, 7. in 8. 9. 2019, sta bila za Atletski klub Slovenj Gradec pomemben izziv. Starejše mladinke so se pomerile z najboljšimi tekmovalkami na Atletskem pokalu Slovenije U20, katerega organizator je bil prav AKSG. Pri organizaciji, ki se je začela že veliko pred izvedbo, je sodelovalo kar 70 sodnikov in pomočnikov, kar je velik organizacijski zalogaj. V veliko pomoč so bili prav atleti mlajših selekcij, ki so brez težav poprijeli za različne naloge. Otvoritve tekmovanja se je udeležil tudi župan MOSG Tilen Klubgler, ki je pozdravil vse udeležence. Trud vseh je bil poplačan z izjemnimi dosežki naših atletinj. Medalje smo šteli že po prvem tekmovalnem dnevu. Dekleta Zala Katarina Hovnik, Veronika Pisnik, Lana Verhovnik in Vita Vovk so odlično tekle v štafeti 4x100m in zaostale le za mladinkami celjskega Kladivarja. Lana si je okoli vratu obesila poleg štafetne srebrne, tudi bronasto medaljo, ki jo je osvojila v metu diska. V isti disciplini je bila Zala Bricman peta. Vita Vovk, Zala Katarina Hovnik in Veronika Pisnik so tekmovale tudi v teku na 100m. Neža Jelen Križovnik pa v teku na 400m. Uspehu prvega tekmovalnega dne so tudi drugi dan tekmovanja sledile visoke uvrstitve. Veronika Pisnik, Zala Hovnik in Zala Sekavčnik so si okoli vratu obesile vsaka svojo srebrno medaljo, Maša Pirnat pa bronasto. Najtežje je medaljo osvojila Maša, ki je tekla na eni zahtevnejših disciplin teku na 3000m z zaprekami in to ravno v času naliva. Zala Sekavčnik si je 2. mesto pritekla v teku na 2000m, Zala Hovnik v skoku v daljino, Veronika Pisnik pa v teku na 400m z ovirami, kjer je tekmovala tudi Neža Jelen Križovnik in se uvrstila na šesto mesto. Štafeta 4x400m je bila, žal po krivici zaradi napake sodnika, diskvalificirana zaradi domnevno prehitrega štarta. Zaradi slabega počutja je v teku na 3000m z zaprekami odstopila Nika Smodiš. Vita Vovk je bila sedma v teku na 200m. Dvodnevno tekmovanje se je izteklo odlično. Dekleta so se ekipno uvrstila na 6.mesto. Skupno so stopila na stopničke kar 6 krat. Tekmovanje je bilo tudi v organizacijskem smislu dobro pripravljeno, za kar gre zahvala sodniškemu zboru in vsem pomočnikom.