65944544 2332757870095046 346732533712420864 oV Novi Gorici sta 29. in 30.6.2019 potekali dve Prvenstvi v atletiki, in siced za mlajše mladince in mladinke ter mlajše člane in članice.

Prvi dan tekmovanja so naše atletinje osvojile tri bronaste medalje. V kategoriji mlajših mladink sta bronasti medalji osvojili Zala Sekavčnik v teku na 1500m ter Lea Bricman v metu diska, med mlajšimi članicami pa prav tako v disku Zala Bricman. Odlično je nastopila tudi štafeta 4x100m, ki je v postavi Zala Hovnik, Ivana Simonović, Neža Križovnik in Vita Volk z novim klubskim rekordom 49,57 osvojila 4. mesto. V teku na 1500m je 5. mesto med mlajšimi mladinci osvojil še pionir Aleksej Klemenčič, Ivana Simonović je bila v troskoku šesta, Vita Vovk pa finalu teka na 100m sedma.
Drugi dan prvenstva je Zala Sekavčnik ponovila uspeh prvega dne in si bronasto medaljo pritekle tudi  v teku na 800m. Aleksej Klemenčič je v teku na 800m nastop končal tik pod zmagovalnimi stopničkami, prav tako tudi Ivana Simonović v skoku v daljino.  Vita Volk je v finalu teka na 200m osvojila 5. mesto, Neža Križovnik pa je bila v isti disciplini z novim osebnim rekordom triintrideseta. Lužnik Janine se je v suvanju krogle uvrstila na 6.mesto. Ponovno je zelo dobro nastopila štafeta 4x300m, ki je v postavi Zala Hovnik, Ivana Simonović, Zala Sekavčnik in Vita Volk osvojila 6. mesto. V kategoriji U23 je Jaka Pogorevc v teku na 800m osvojil 5.mesto, Veronika Pisnik pa je bila v teku na 400m z ovirami šesta.