54428310 2175321579172010 215883026440126464 nSpet odlični nastopi naših altetinj in atletov, tokrat na Prvenstvu v Krosu, ki je v soboto, 16.3.2019, potekalo v čudovitem ambientu Velenjskega jezera.

Kot prve so nastopile dekice U12. Na štartni črti je bilo kar 8 naših deklet. Uma Grešovnik, Lara Gros, Ajda Hovnik Krivec, Naja Leskovec, Jerneja Lužnik, Ema Obu, Naja Zbičajnik in Hana Svečko so se pogumno podale na 500m dolgo progo v konkurenci 55 deklet. Med našimi deklicami je bila najhitrejša Ema, ki je v cilj pritekla dvanajsta. Odlično so se odrezala tudi vsa ostala dekleta, kot tudi Anže Lenart, ki je tekel v skupini dečkov U12 ter Lana Potočnik (14), Timotej Klemenčič (U14) in Melina Kelaidis (U16).
Na posled so za startno linijo stopili naši bolj izkušeni tekači. Aleksej Klemenčič je že takoj po štartu zavzel pozicijo v vodilni ekipi tekačev in se na koncu v hitrem finišu 1500m krosa uvrstil na 3.mesto. Odlično je tekel tudi Urban Prošt, ki je cilj prečkal kot sedmi. Sledil je 3000m kros v konkurenci članov in nova bronasta medalja, ki jo je osvojil Jaka Pogorevc. Kot zadnja je štartala Zala Sekavčnik na 3000m dolgi progi in si tudi ona priborila bronasto medaljo.